Festa del Renaixement

Fiestas Otros
20 a 23 de Julio

Fiesta de recreación histórica de la ciudad de Tortosa en el siglo XVI, uno de los momentos más esplendorosos de su historia, cuando la ciudad era capital de un extenso territorio (la Vegueria i el obispado) y controlaba el tráfico hacia la desembocadura del Ebro.
Durante los días de la Fiesta la ciudad se transforma en una urbe renacentista que nos transporta a un mundo de olores y sensaciones ya desaparecidos por el paso del tiempo. La algarabía y el bullicio reinan por la calles, músicos, malabares, abanderados, nobles señores que se pasean con porte distinguido, los Procuradores (el gobierno de la ciudad) que se pasean ufanos mostrando su poder. También llegan campamentos de Alemania y Francia, acompañados de sus músicos y comediantes. Se abren los palacios y lugares encantadores, como el patio de los Reales Colegios, el antiguo Convento de Santo Domingo o los imponentes baluartes de las Avançades de Sant Joan.
Se trata de una fiesta con más de 3.000 personas vestidas de época, más de 60 espectáculos en cuatro intensos días que nos proporcionan una experiencia inolvidable.

Página web »

Programa

Dijous 24 de juliol

TARDA
La Ciutat obre les portes al segle XVI.

19.00 h Bans del pregoner amb els Piquers del Terç del Vescomte de Castellbó
Carrers i places de la ciutat.
20.00 h Acte inaugural de la XIII Festa del Renaixement
Pl. Espanya
20.45 h Seguici de les banderes de la Ciutat i de la Vegueria
Des de la pl. d’Espanya fins al Portal del Romeu
21.00 h Cerimònia d’obertura de portes i entrada de les banderes de la Ciutat i de la Vegueria a la Tortosa del segle XVI.
Portal de Romeu.
21.15 h Pregó de la XIII Festa del Renaixement i Jurament dels Procuradors, presidit pel molt Magnific Procurador en Cap, Sr. Ferran Bel i Accensi.
C. St. Domènec.
21.15 h Els gegants i la Cort de bèsties de Tortosa
Del C. St Domènec fins pl. Immaculada.

De les 19.00 h fins les 24.00 h Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Jocs de Cavallers, C. Pintor Casanova.
A partir de les 20.00 h La Ruta de la Saboga.

NIT
21.00 h, fins la 1.00 h , La vida quotidiana als campaments:
Campament de Les Quincalles, pl. dels Dolors.
Campament de Les Cavalleries, pl. de l'Escorxador.
Campament dels Mercenaris, c. de la Mercè

21.30 h La Dansa Macabra

21.30 h Joglars d'Ans.

21.30 h Les Farfadets

22.00 h Abanderats de la Festa del Renaixement.
Reial Col·legis
22.00 h Abanderats de Vignanello

22.00 h Terç del Vescomte de Castellbó
Mercat d’època
22.00 Jabardeus

22.00 Les Gàrgoles

22.30 h Escacs vivents
Pl.dels Dolors.
22.30 Los Genovesos
Mercat d’Època
22.30 h Commedia dell’Arte: Lo Moixó de Pantalone.

22.30 h Torrats de la Saboga

23.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan
23:30 h La Dansa Macabra

23.30 h Commedia dell’Arte: Lo Moixó de Pantalone

23.30 h Torrats de la Saboga.

23.30 h Les Farfadets

23.30 h Els Goliards

24.00 h Jabardeus

24.00 h Les Gàrgoles




Divendres 25 de juliol
Els carrers i les places s’omplen de bullici i animació.

MATÍ

10.00 h Lo Taulell al Carrer
Zones comercials de la ciutat.

11.00 h fins les 14.00 h
Mercats i Artesania:
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

De 11.00 a 14.00 h Falconeria i vols d’exhibició, C. Croera.

11.00 h Bans del pregoner.

11.00 Abanderats de la Festa del Renaixement
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
11.00 h Abanderats de Vignanello
Zones comercials de Lo Taulell al carrer

11.30 h Els Goliards

11.30 h Les Vistanis

11.30 h Los Genovesos
Passeig de Ronda.
11.30 h Gaiters de l’Aguilot.
Zones comercials de Lo Taulell al Carrer.
11.30 h Còrdula i Orfila, venedores ambulants.
Mercat Municipal.
12.00 h Inauguració Mercat d’època a càrrec del Procurador de la Festa del Renaixement.
Passeig de Ronda.
12.00 h Bans del Pregoneret amb els abanderadets de la Festa.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
12.00 h Commedia dell'Arte: Lo Moixó de Pantalone.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
12.00 h Torrats de la Saboga.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
12.30 Les Farfadets.

12.30 h El Manuscrit de Leonardo.
Mercat Municipal
13.00 h Ball de Cavallets i Ball d’Espases.
Pl. d’Espanya.
13.00 h Commedia dell'Arte: Lo Moixó de Pantalone.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
13.00 h Torrats de la Saboga.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.

TARDA

17.00 h fins les 23.00 h.
Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

17.30 h fins les 1.30 h
Mercats i Artesania.
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

De 17.30 a 24.00 h Falconeria i vols d’exhibició
C. Croera
.
17.00 h Lo Taulell al Carrer
Zones comercials de la ciutat.


17.30 h Bans del pregoner amb el Terç del Vescomte de Castellbó

18.00 h, fins la 1.00 h La vida quotidiana als campaments:
Campament de Les Quincalles, pl. dels Dolors.
Campament de Les Cavalleries, pl. de l'Escorxador.
Campament dels Mercenaris, c. de la Mercè
Campament la Cour Pontificale d'Avinyó.
Campament de Bretten.

18.00 h Abanderats de la Festa del Renaixement
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
18.00 h Abanderats de Vignanello
Zones comercials de Lo Taulell al carrer

18.00 h fins les 20.00 h Visites teatralizades a la Puríssima

18.00 h Ball de Cavallets i Ball d'Espases.

18.00 h Els Goliards

18.00 h Gaiters de l’Aguilot

18.30 h Zucati

18.30 h Les Vistanis

18.30 h Los dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan
18.30 h Jabardeus

18.30 h Los Genovesos
Passeig de Ronda.
18.30 h El Manuscrit de Leonardo

19.00 h Inauguració del Taulell al Carrer
Cambra de Comerç, Navegació i Indústria
19.00 Bans del Pregoneret amb els Abanderadets de la Festa
Places i Carrers de la Ciutat.
19.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan.
19.00 h Al pati amb Terpsícore
Convent de la Puríssima.
19.00 h Piquers de Le Puy i Landsquenets de Bretten
Mercat d’època fins la pl dels Dolors.
19.00 h Grisàs de Jërus

19.00 h. Dragons du Comyr

19.00 h. La Factoria del Bordó

19.30 h Les Farfadets

19.30 h La Dansa Macabra

19.30 h Bufó Aeri.
Pista Esportiva de Remolins.

20.00 h Escacs Vivents


20.00 h Els Gawazees

20.00 h Cerimònia d’Entrega dels estendards a les families nobles amb exhibició dels grups d’abanderats participants a la Festa del Renaixement

20.30 h Al pati amb Terpsícore
Convent de la Puríssima.

20.30 Jabardeus

20.30 Els dos de Pàndols.

20.30 Les Vistanis

20.30 h Grisäs de Jërus

NIT
21.00 h Molt soroll per no res
Reials Col·legis.
21.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de Sant Joan
21.00 Zucati

21.30 h Dragons du Comyr

21.30 h La Factoria del Bordó

21.30 La Dansa Macabra

21.30 Joglars d'Ans.

21.30 Les Gàrgoles.

21.30 Les Farfadets

22.00 fins les 00.00 Històries de Tortura.

22.00 El manuscrit de Leonardo
Sopars de Santa Clara al Calvari.
22.30 h La Juguesca dels Déus.
Palau episcopal.

22.30 h Els Gawazees

22.30 h Jabardeus

22.30 h Jocs de Foc

22.30 Bufó Aeri
Pista Esportiva de Remolins
22.30 Escacs Vivents

22.30 Grisàs de Jërus

22.30 Els dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan
23.00 h Abanderats de Vignanello.
Pl. dels Dolors.
23.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St. Joan

23.00 Atabaque.

23.30 La Dansa Macabra.

23.30 h Molt soroll per no res
Reials Col·legis.
23.30 Les Farfadets.

23.30 Les Dragons du Comyr

23.30 Les Gàrgoles

24.00 h El despetar de les avançades
Avançades de St Joan.

24.00 h La Juguesca dels Déus.
Palau Episcopal.
24.00 h La Marxa de les Ombres.


24.00 h Bufó Aeri.

24.00 h Goliards.

24.00 Els dos de Pàndols.
Avançades de Sant Joan.

24.00 h El Manuscrit de Leonardo

24.00 h Nit de Fogueres
Platja fluvial de Ferreries
24.30 h Jabardeus

24.30 Els Gawazees


24.30 La Taverna d'Enrico.
Avançades de Sant Joan.
1.00 La Dansa Macabra.

1.00 Atabaque

1.00 Les Gàrgoles.

1.00 Les Dragons du Comyr.

01.30 h Grisàs de Jërus


Dissabte 26 de juliol
Els Trasts de defensa recorren la Ciutat fins les muralles de les Avançades de Sant Joan.

MATÍ

10.00 h Lo Taulell al Carrer
Zones comercials de la ciutat.

11.00 h fins les 14.00 h
Mercats i Artesania:
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

De 11.00 a 14.00 h Falconeria i vols d’exhibició, C. Croera.

11.00 h Bans del pregoner amb la Fanfara de la Vegueria i el Terç del Vescomte de Castellbó

11.00 Els Gegants i la Cort de Bèsties de Tortosa.
Zones comercial i del Taulell al Carrer.
11.00 h Passejant per la Tortosa del segle XVI

11.30 h Abanderats de la Festa del Renaixement
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
11.30 h Abanderats de Vignanello
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
11.30 h Els Goliards

11.30 h Les Vistanis

11.30 h Los Genovesos
Passeig de Ronda.
11.30 h Ball de Cavallets i Ball d’Espases.
Pl. d’Espanya.
11.30 h Gaiters de l’Aguilot

12.00 h Còrdula i Òrfila, venedores ambulants.
Mercat Municipal
12.00 Bans del Pregoneret amb els Abanderadets de la Festa

12.00 h Commedia dell'Arte: Lo Moixò de Pantalone.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
12.00 h Torrats de la Saboga
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
12.00 h El manuscrit de Leonardo

12.30 Les Farfadets.

13.00 h Commedia dell'Arte: Lo Moixò de Pantalone.
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
13.00 h Torrats de la Saboga
Taulell al Carrer i Mercat d’Època.
13.00 h Recepció de les delegacions d’Euro XVI i salutació als grups extrangers participants a la Festa.
Pl Espanya

TARDA

17.00 h Lo Taulell al Carrer
Zones comercials de la ciutat.

17.00 h fins les 23.00 h.
Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

17.30 h fins les 1.30 h
Mercats i Artesania.
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

De 17.30 a 24.00 h Falconeria i vols d’exhibició, C. Croera.


17.30 h Bans del pregoner amb la Fanfara de la Vegueria i el Terç del Vescomte de Castellbó

18.00 h, fins la 1.00 h La vida quotidiana als campaments:
Campament de Les Quincalles, pl. dels Dolors.
Campament de Les Cavalleries, pl. de l'Escorxador.
Campament dels Mercenaris, c. de la Mercè
Campament la Cour Pontificale d'Avinyó.
Campament de Bretten.
18.00 h fins les 20.00 h Visites teatralitzades a la Purísima.

18.00 h Abanderats de la Festa del Renaixement
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
18.00 h Abanderats de Vignanello
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
18.00 h Ball de Cavallets i Ball d'Espases.

18.00 h Gaiters de l’Aguilot.

18.00 h Passejant per la Tortosa del segle XVI

18.00 h El Manuscrit de Leonardo

18.30 Los dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan.
18.30 h Zucati


18.30 h Les Vistanis

18.30 h Los Genovesos
Passeig de Ronda.

19.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan.
19.00 h Al pati amb Terpsícore
Convent de la Puríssima
19.00 h Les Veus del Renaixement
Esglèsia de la Puríssima
19.00 h El Manuscrit de Leonardo.

19.00 h Piquers de Le Puy i Landsquenets de Bretten
Mercat d’època fins la pl dels Dolors.
19.00 h. Dragons du Comyr

19.00 Goliards

19.00 h. La Factoria del Bordó

19.30 h Les Farfadets

19.30 h La Dansa Macabra

19.30 h Justes en honor a les famílies nobles.
Camp de la Torreta de Remolins
19.30 Bufó Aeri.
Pista Esportiva de Remolins.
20.00 h Els Gawazees

20.00 h Grisàs de Jërus

20.00 h Atabaque

20.30 h Al pati amb Terpsícore
Convent de la Puríssima.

20.30 Jabardeus

20.30 Els dos de Pàndols.


NIT
21.00 h Escacs vivents
Pati d’accès als Reials Col·legis.
21.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de Sant Joan
21.00 h La Juguesca dels Déus.
Palau episcopal.
21.00 Zucati

21.00 h Les Vistanis

21.00 h Les Veus del Renaixement.
Esglèsia de la Puríssima
21.30 h Dragons du Comyr

21.30 h La Factoria del Bordó

21.30 La Dansa Macabra

21.30 Joglars d'Ans.

21.30 Les Gàrgoles.

21.30 Les Farfadets

22.00 h Molt soroll per no res
Reials Col·legis.
22.00 h El manuscrit de Leonardo

22.00 h Grisàs de Jërus.

22.00 h Concert de la Lira Ampostina. Entreteniments al Renaixement: Danses i Llibres de Cavalleries.
Pl Espanya.

22.30 h Els Gawazees

22.30 h Jabardeus

22.30 Jocs de Foc

22.30 Bufó Aeri
Pista Esportiva de Remolins
22.30 Els dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan
23.00 h fins les 01.00 h Històries de la Tortura.
Espai Sant Domènec
23.00 h Abanderats de Vignanello.
Pl. dels Dolors
23.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan
23.30 Atabaque.

23.30 La Dansa Macabra.

23.30 Les Farfadets.

23.30 Les Dragons du Comyr

23.30 Les Gàrgoles

24.00 h La Juguesca dels Déus.
Palau Episcopal.
24.00 Mostra d’Armes dels Trasts de Defensa de la Ciutat.
Des de la Pl del Mercat fins les Avançades de Sant Joan.
24.00 Els dos de Pàndols.
Avançades de Sant Joan.
24.00 h La Marxa de les Ombres.

24.00 h Bufó Aeri.

24.30 h Jabardeus

24.30 h Els Gawazees

24.30 h Los Genovesos

24.30 La Taverna d'Enrico.
Avançades de Sant Joan.
1.00 h Molt Soroll per a no Res.
Reial Col·legis
1.00 La Dansa Macabra.

1.00 Les Gàrgoles.

1.00 Les Dragons du Comyr.

1.30 Atabaque

01.30 h El despetar de les avançades
Avançades de St Joan.
2.30 h Jabardeus
Avançades de Sant Joan
Diumenge 27 de juliol
La Gran Desfilada i els Focs acomiaden la Festa.

MATÍ

11.00 Bans del Petit Pregoner

11.00 h fins les 14.00 h
Mercats i Artesania:
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

De 11.00 h a 14.00 h Falconeria i vols d’exhibició, C. Croera.

11.00 h Passejant per la Tortosa del XVI.

11.30 h Abanderats de Vignanello
Zones comercials de Lo Taulell al carrer
12.00 h Gaiters de l'Aguilot

12.00 h La Factoria del Bordó.

12.00 h Còrdula i Orfila, venedors ambulants.
Mercat d’Època.

12.00 h Seguici dels procuradors i les famílies nobles.
Des de la pl. Espanya fins a la Catedral
12.00 h Bans del Pregoner amb els Goliards

12.00 h El manuscrit de Leonardo.

12.30 h Les Farfadets.

12.30 h Ball de Cavallets i Ball d’Espases.

12.30 h Missa d'Època.
Catedral de Santa Maria
12.30 h Zucati

13.00 Exhibició del Grup d'abanderats de la Festa del Renaixement i els abanderats de Vignanello.
Pl dels Dolors.
TARDA


17.00 h fins les 23.00 h.
Ambients del XVI:
Els Reials Col·legis, la joia del Renaixement, Reials Col·legis, audio.
Recull de Festa, Escola Oficial d’Idiomes.
Scriptorium, Escola Oficial d’Idiomes.
Música de Llaüt i Tiorba, Palau Episcopal.
Turment: mostra d’instruments de tortura de la Inquisició. Espai Sant Domènec

Jugar al segle XVI:
Jocs de cavallers, C. Pintor Casanova.
Tallers de banderes, fang, esgrima i dibuix, pl. dels Dolors.
Titelles i contacontes: la llegenda de Rubí, pl. dels Dolors.

17.30 h fins les 24.00 h
Mercats i Artesania.
Mercat d’època, Passeig de Ronda.
Mostra d’oficis i Artesans, pujada al Castell de la Suda fins al peu de les Avançades de Sant Joan.

De 17.30 a 24.00 h Falconeria i vols d’exhibició, C. Croera.

17.30 h Bans del pregoner amb la Fanfara de la Vegueria i el Terç del Vescomte de Castellbó

18.00 h, fins la 00.00 h La vida quotidiana als campaments:
Campament de Les Quincalles, pl. dels Dolors.
Campament de Les Cavalleries, pl. de l'Escorxador.
Campament dels Mercenaris, c. de la Mercè
Campament la Cour Pontificale d'Avinyó.
Campament de Bretten.
18.00 h fins les 19.00 h Visites teatralitzades a la Puríssima

18.00 h Ball de Cavallets i Ball d'Espases.

18.00 h Gaiters de l’Aguilot

18.00 h Passejant per la Tortosa del segle XVI

18.00 h Zucati

18.00 h El manuscrit de Leonardo

18.00 h Les Vistanis

18.00 Jabardeus

18.00 Les Farfadets

18.00 Les Dragons du Comyr

18.00 Bufó Aeri
Pista Esportiva de Remolins
18.00 h Los Genovesos
Passeig de Ronda.
18.30 Els dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan
18.30 La Dansa Macabra

19.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan.


19.30 Gran Desfilada dels Grups Participants a la Festa del Renaixement.


NIT

21.00 h Cerimònia de Tancament de Portes.
Portal del Romeu
21.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de Sant Joan
21.30 Manipulació de Foc

21.30 h Els Gawazees

22.00 h Molt Soroll per a no res
Reials Col·legis
22.00 Zucati

22.00 h El manuscrit de Leonardo

22.00 h Dragons du Comyr

22.00 h La Factoria del Bordó

22.00 h La Dansa Macabra

22.00 h Joglars d'Ans.

22.30 h Les Gàrgoles.

22.30 h Jabardeus


22.30 Bufó Aeri

22.30 Les Farfadets.


22.30 Els dos de Pàndols
Avançades de Sant Joan
23.00 h La taverna d’Enrico
Avançades de St Joan

23.00 h Abanderats de Vignanello.
Pl. dels Dolors.
23.00 La Marxa de les Ombres

23.00 h Els Gawazees

23.30 h La Dansa Macabra.

23.30 h Les Dragons du Comyr

23.30 h Les Gàrgoles
.
23.30 h Bufó Aeri
Pista Esportiva de Remolins

23.30 h Les últimes espurnes de la Festa.

24.00 h Focs d'Artifici.

01.00 h LaTaverna d’Enrico
Avançades de Sant Joan.


Fiesta introducida por:
Ayuntamiento

Comentarios sobre esta fiesta:




 

AVISO IMPORTANTE
La información de esta página es orientativa ya que nos es imposible contrastar los datos de todas las fiestas que recibimos. En caso de querer asistir a alguna fiesta recomendamos confirmar las fechas en la página web del ayuntamiento.
Inicio | Fiestas por fecha| Fiestas por población| Zona de Ayuntamientos| Zona de Negocios| Contacto | Aviso legal
© 2014 Portal Fiestas